Soome anima 100: Paneeldiskussioon

REEDE, 21.11 @ 11.30-13.30 / Balti Filmi- ja Meediakool
(Narva mnt 27, Tallinn) INGLISE KEELES, TASUTA!

Tähistamaks Soome animatsiooni 100. aastapäeva oleme külla kutsunud viis Soome animatsiooni spetsialisti, kes tutvustavad meile Soome animatsioonimaailma hetkeseisu ning õitsvat tulevikku.

KimHelminen_photo1Kim Helminen, režissöör

Pärast Turu Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna lõpetamist kaasasutas Kim Helminen animatsioonistuudio Animaatiokopla, kus animeeris ja lavastas lühifilme ja reklaamklippe. 2011. aastal liitus Helminen Rovio tiimiga ja on nüüd teleseriaali Angry Birds Toons režissöör.

 

1liisa_vahakyla1Liisa Vähäkylä, turustaja

Liisa Vähäkylä on Finnanimationi juht alates 2009. aastast. Ta on teinud karjääri ajakirjanduses ning turunduskommunikatsiooni alal.

 

 

heikki-jokinen_photo-by-veli-granö1Heikki Jokinen, kriitik

Jokinen töötab vabakutselise kriitikuna juba 1986. aastast keksendudes animatsioonile, dokumentaalfilmile, koomiskile ja kirjandusele. Tema artikleid on avaldatud rohkem kui sajas ajakirjas ning ta on kirjutanud ja toimetanud mitmeid raamatuid. Teda on valitud mitmetesse žüriidesse üle maailma.

 

Jari-Lähteinen_photo1Jari Lähteinen, produtsent

Jari on Anima Boutique tegevjuht ja produtsent. Ta on töötanud produtsendina Soome televisioonis ja reklaamitööstuses üle 10 aasta.

 

 

Peter-Schavemaker_foto_Patrick-Hesse-VisionQuest1Paneeldiskussiooni juhib:
Peter Schavemaker

Peter Schavemaker on vabakutseline animatsiooni ja laste meelelahutuse ajakirjanik. Ta kirjutab ka muusikast, teatrist. Schavemaker on Ühendriikide animatsiooniajakirja Animation Magazine Euroopa saadik, spetsialiseerudes Korea ja Aasia harule.